Havalandırma sistemleri özel amaçlar doğrultusunda üretilebilse de en genel anlamda; ısıtma, soğutma ve temiz hava sağlamak üzere tasarlanmış sistemlerdir.

Fabrikalar, Kalıphaneler, üretim tesisleri, kapalı otoparklar, havaalanları, otoyol, tünelleri gibi alanlarda kirli havanın tahliyesinde ve temiz havanın temini amacıyla kullanılan havalandırma sistemleri kullanılacak alanın büyüklüğüne göre ekipman ve hava kanalı seçilerek özel olarak üretilir.

Laboratuvarlar, okullar, spor salonları, yüzme havuzları, ofisler, fuar alanları gibi alanlarda ise temiz havanın temininin yanı sıra ortamın ısıtma ve soğutma gereksiniminin de karşılamak üzere de tesis edilebilir.

Havalandırma sistemleri çeşitleri ve kullanım seçenekleri bakımından sulu filtre, baca tipi sulu filtre, toz toplama sistemleri, karbon filtre, akrobat kol sistemi gibi ihtiyaca göre şekillendirilebilen esnek sistemlerdir.

Çiltaş Teknik olarak tesisinizi yerinde inceleyerek ihtiyacınıza en uygun havalandırma sisteminin kurulumunda uzman ekibimizle bilgi ve tecrübelerimizi sizinle paylaşmaya hazırız.

Teknolojinin gelişmesiyle havalandırmanın önemi de daha çok anlaşılmış oldu. Canlıların yaşaması için elzem olan havanın kalitesi de aynı yönde etkili olmaktadır. Temiz ve sağlıklı hava canlılar üzerinde olumlu etkiler göstermektedir. Tozların giderilmesi için ve zararlı gazların temizlenmesi için de havalandırma bulundurulması şart niteliği taşır. Çok tozlu olan yerler için sulu filtreler tercih edilirken, havuz benzeri havalandırmalarda ise, koku giderici ve hava akışının sağlanabileceği havalandırmalar tercih edilebilir.